Szczegółowe dane urządzenia

Po kliknięciu przycisku WIĘCEJ, który znajduje się w prawym dolnym rogu każdej karty urządzenia wyświetlone zostaną szczegółowe informacje związane z urządzeniem i odczytywanymi przez nie parametrami.

Kliknij przycisk WIĘCEJ, aby wyświetlić szczegółowe informacje o urządzeniu

W widoku tabelarycznym urządzeń po prostu kliknij w wybrany wiersz, aby wyświetlić okno ze szczegółami urządzenia.

Postawowe informacje

Okno ze szczegółowymi danymi urządzenia podzielone jest na kilka obszarów zawierających:

  • informacje o urządzeniu (A, B, C),
  • zestaw ostatnich parametrów (D),
  • pasek stanu (E),
  • obszar wykresu (F),
  • przyciski funkcyjne (G, H, I).
Szczegóły urządzenia 1_3
Szczegółowe informacje o urządzeniu
Szczegółowe informacje o urządzeniu
  1. Status czujnika pozwalający na ocenę mierzonych parametrów i określenie stanu urządzenia (więcej informacji).
  2. Nazwa urządzenia (oraz dodatkowy opis i lokalizacja), możliwa do nadania przez Użytkownika.
  3. Typ urządzenia oraz jego numer seryjny i wersja oprogramowania. W przypadku czujników CoolSens Node wyświetlana jest również nazwa koncentratora, z którym czujnik jest sparowany.
  4. Aktualne wartości (ostatnie przesłane) parametrów zmierzonych przez urządzenie: temperatura, wilgotność, a w przypadku koncentratorów – również ciśnienie powietrza atmosferycznego.
  5. Pasek stanu informujący, podobnie jak w przypadku kafelka na pulpicie, o aktualności danych, sile sygnału radiowego i napięciu baterii w urządzeniu.
  6. Obszar wykresu prezentujący wybrane dane przesłane z urządzenia w wybranym przedziale czasowym. Więcej szczegółów dotyczących korzystania z wykresu w dalszej części tego rozdziału.
  7. Przycisk KONFIGURUJ otwiera formularz służący do konfiguracji urządzenia. Jest on widoczny tylko dla Użytkowników z odpowiednimi uprawnieniami.
  8. Przycisk ZAMKNIJ powraca do widoku pulpitu.
  9. Dodatkowe funkcje rzadziej używane, takie jak np. przenoszenie urządzenia do innej lokalizacji.
  1. Status czujnika pozwalający na ocenę mierzonych parametrów i określenie stanu urządzenia (więcej informacji).
  2. Nazwa urządzenia (oraz dodatkowy opis), możliwa do nadania przez Użytkownika.
  3. Pasek stanu informujący, podobnie jak w przypadku kafelka na pulpicie, o aktualności danych, sile sygnału radiowego i napięciu baterii w urządzeniu.
  4. Typ urządzenia,  jego numer seryjny oraz wersja firmwareu (widoczne po kliknięciu menu dostępnego po kliknięciu przycisku z trzema kropkami). W przypadku czujników CoolSens Node wyświetlana jest również nazwa koncentratora, z którym czujnik jest sparowany.
  5. Aktualne wartości (ostatnie przesłane) parametrów zmierzonych przez urządzenie: temperatura, wilgotność, a w przypadku koncentratorów – również ciśnienie powietrza atmosferycznego – widoczne po kliknięciu przycisku więcej (z trzema kropkami) obok wilgotności powietrza.
  6. Obszar wykresu prezentujący wybrane dane przesłane z urządzenia w wybranym przedziale czasowym. Więcej szczegółów dotyczących korzystania z wykresu w dalszej części tego rozdziału.
  7. Przycisk konfiguracji otwiera formularz służący do konfiguracji urządzenia. Jest on widoczny tylko dla Użytkowników z odpowiednimi uprawnieniami.
  8. Przycisk zamknij powraca do widoku pulpitu.
  9. More ButtonPrzycisk więcej umożliwia dostęp do rzadziej używanych funkcji, takich jak np. przenoszenie urządzenia do innej lokalizacji.

Czujniki sparowane z koncentratorem

Wszystkie czujniki CoolSens Node muszą być podłączone do huba, aby móc wysyłać dane pomiarowe do systemu. 

W celu wyświetlenia listy czujników sparowanych z konkretnym hubem, kliknij przycisk SPAROWANE CZUJNIKI, który można znaleźć po kliknięciu przycisku, który wysuwa dodatkowe funkcje.

Wszystkie czujniki CoolSens Node muszą być podłączone do huba, aby móc wysyłać dane pomiarowe do systemu.

Przyciski PairedW celu wyświetlenia listy czujników sparowanych z konkretnym hubem, kliknij przycisk SPAROWANE CZUJNIKI, który można znaleźć po kliknięciu przycisku, który wysuwa dodatkowe funkcje.

Wykresy

Wykres pozwala na prezentację (w formie graficznej) danych odczytywanych i przesyłanych przez urządzenie na serwer CoolSens

  1. Seria danych zarejestrowanych w wybranym przedziale czasowym.
  2. Zakładki służące do wyboru wielkości, która ma być wyświetlana na wykresie. Wszystkie urządzenia mierzą temperaturę i wilgotność powietrza. Koncentratory mierzą dodatkowo ciśnienie powietrza atmosferycznego.
  3.  Data (bądź zakres dat), dla których wyświetlany jest wykres.
  4. Przyciski wyboru zakresu ułatwiają szybki wybór przedziału czasowego – ostatnie 12h, 24h, 48h lub ostatni tydzień. Przycisk kalendarza pozwala na wskazanie dowolnego zakresu dat, dla których wyświetlony zostanie wykres.
Szczegóły wykresu 1_3
Elementy sterujące wyświetlaniem wykresu
Details Chart 1-3
Elementy sterujące wyświetlaniem wykresu
  1. Oś Y wykresu wraz z opisem wartości i jednostek.
  2. Oś czasu z możliwością zawężenia wyświetlanego zakresu dat, a tym samym rozciągnięcia wykresu w poziomie. Przesuń uchwyty na końcach, aby odpowiednio zawęzić daty. Po zawężeniu okresu możesz go przesuwać w poziomie przesuwając zaznaczoną część suwaka.  
  3. Przyciski sterowania powiększeniem wykresu (zawężaniem dat). Po włączeniu pierwszego przycisku można zaznaczyć fragment wykresu, aby go rozciągnąć. Kolejne przyciski służą do cofania skali i resetowania skali wykresu, a ostatni – do jego pobrania w formacie PNG.
  1. Poziomy alarmowe – przerywane linie w kolorze pomarańczowym i czerwonym, wraz z opisującymi je wartościami, oznaczają odpowiednio zdefiniowane poziomy ostrzegawcze i alarmowe. Wykres również jest odpowiednio kolorowany w poszczególnych obszarach – pomarańczowa linia przy stanach ostrzegawczych i czerwona – po przekroczeniu progu alarmowego.
  1. Przycisk podsumowania – po kliknięciu przycisku wyświetlane jest okienko z danymi statystycznymi obejmującymi wyświetlany zakres danych: minimum, średnia i maksimum wskazań w wybranym okresie oraz liczba przekroczeń progów ostrzegawczych i alarmowych. Dodatkowo wyświetlane są ustawione wartości progów alarmowych i ostrzegawczych, gdyż nie zawsze widoczne są one na wykresie.
Okienko z podsumowaniem danych z wybranego okresu

W tym rozdziale